Zamawianie jedzenia online. Pyszne.pl, Uber Eats, Wolt i Glovo

Zamawianie jedzenia online to jedna z moich ulubionych codziennych czynności. Obecnie korzystam z 4 różnych aplikacji mobilnych. Czym się różnią? Która jest moją ulubioną? Która pozwala robić zamówienia nie tylko w restauracjach? Na te i inne pytania odpowiem w tym artykule.


Pyszne.pl

Na początku skupię się na aplikacji, z której korzystam od bardzo dawna. Pierwsze zamówienie w Pyszne.pl zrealizowałem już w 2012 roku. Jest to aplikacja, która wykarmiła mnie setki razy przez osiem ostatnich lat (i co najmniej raz w tygodniu nadal karmi – oczywiście pośrednio).

Pyszne.pl jest aplikacją dość prostą, żeby nie powiedzieć przestarzałą. Pod względem ergonomii, intuicyjności i komfortu użytkowania zdecydowanie zostaje daleko w tyle za konkurentami. Jednak nie wygląd aplikacji jest tutaj najważniejszy, prawda?

Pyszne.pl działa podobnie do Uber Eats, Glovo czy Wolt. Aplikacja umożliwia współpracę z restauracjami, które mają własnych dostawców. W sytuacji, gdy dostawą zajmuje się kurier Pyszne.pl, możesz w czasie rzeczywistym śledzić na mapie, gdzie teraz jest i o której będzie u Ciebie.

Największą zaletą Pyszne.pl jest zdecydowanie ogromny wybór restauracji. W całej Polsce obsługuje ponad 7000 lokali! Zamawiając do mojego mieszkania (dzielnica Wola w Warszawie), mam do wyboru dokładnie 313 różnych restauracji. Ta liczba robi wrażenie. Teoretycznie przez 10 miesięcy codziennie mógłbym zamawiać kolację z innej knajpy.

aplikacja Pyszne.pl
Aplikacja Pyszne.pl

Korzystając z Pyszne.pl, masz możliwość między innymi zbierania punktów i pieczątek. Dzięki temu po kilku zamówieniach na kolejne może Ci przysługiwać niewielki rabat.

Pyszne.pl jest dostępne praktycznie w całym kraju. Nawet z małej miejscowości na Podkarpaciu, z której pochodzę, jest możliwość zamówienia z 3 restauracji.

Zobacz też:  Orange Flex. Usługi komórkowe w aplikacji

Płatność odbywa się gotówką przy odbiorze lub podczas zamawiania poprzez PayU, kartę płatniczą, PayPal, Apple Pay i Google Pay.


Uber Eats

Uber Eats obchodzi właśnie swoje 3 urodziny działalności w Polsce. Moje pierwsze zamówienie miało miejsce w lipcu 2017 roku i od tego czasu otrzymałem przez tę aplikację kilkadziesiąt posiłków.

Model biznesowy platformy jest podobny do konkurencji. Klient wybiera jedzenie, a restauracja zaczyna przygotowywać zamówienie. W tym czasie aplikacja szuka w pobliżu dostawcy i po znalezieniu przypisuje go do dostarczenia. Następnie kurier odbiera gotowe jedzenie i przywozi do naszego mieszkania/biura.

Zamówienie można śledzić na żywo w aplikacji (razem z pozycją kuriera). Istnieje także możliwość kontaktu z dostawcą. Płatność odbywa się automatycznie poprzez podpiętą do aplikacji kartę płatniczą. Niektóre restauracje oferują płatność gotówką przy odbiorze.

Aplikacja mobilna jest ładna, przejrzysta, intuicyjna i przede wszystkim nowoczesna. Aż przyjemnie zamawia się jedzenie.

W Uber Eats znajdziesz dużo przeróżnych promocji. Praktycznie codziennie jest inna. Bardzo popularną promocją są dwa dania w cenie jednego (np. w Subwayu). Z aktualną ofertą zapoznasz się w aplikacji.

aplikacja uber eats
Aplikacja Uber Eats

Obecnie Uber Eats działa w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Nie korzystałeś jeszcze z aplikacji Uber Eats, a chciałbyś przetestować osobiście? Skorzystaj z poniższego kodu przy rejestracji, a otrzymasz 15 zł rabatu na pierwsze zamówienie.

eats-knwt7tr4ue


Wolt

Wolt jest aplikacją dostępną w Polsce od 2018 roku. Osobiście skorzystałem z tej platformy kilka razy, zamawiając jedzenie między innymi z restauracji TukTuk.

Zobacz też:  Watch2Gether - wspólne oglądanie filmów na odległość

Model biznesowy jest taki sam jak u konkurentów. Aplikacja paruje klienta i wybraną restaurację z dostawcą Wolt. Zamówienie można śledzić na bieżąco, jak również skontaktować się z kurierem. Płatność odbywa się automatycznie poprzez podpiętą do aplikacji kartę płatniczą.

Tutaj też, podobnie jak w Uber Eats, znajdziesz różne promocje. Na przykład dwie pasty w cenie jednej lub do każdego burgera Cola i nachos gratis. Wszystko zależy od wybranej przez Ciebie restauracji.

Aplikacja, tak jak Uber Eats, jest przejrzysta, ładnie zaprojektowana i bardzo czytelna.

aplikacja wolt
Aplikacja Wolt

Po złożeniu zamówienia, gdy głodny czekasz na jedzenie, możesz uruchomić ukrytą grę. Wystarczy kilka razy nacisnąć kółko z pozostałym czasem oczekiwania. Jeśli uda Ci się pobić rekord zespołu Wolt, otrzymasz token na kolejną darmową dostawę.

aplikacja wolt
Aplikacja Wolt

Obecnie Wolt działa w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach i Wrocławiu.

Nie korzystałeś jeszcze z aplikacji Wolt, a chciałbyś przetestować osobiście? Skorzystaj z poniższego kodu przy rejestracji, a otrzymasz 3 tokeny na darmową dostawę.

KPOLECA


Glovo

Na koniec zostawiłem sobie obecnie moją ulubioną aplikację, której bardzo kibicuję i jestem ciekawy jej rozwoju. Glovo zadebiutowało w Polsce w 2019 roku. Sam korzystam dopiero od miesiąca i zrobiłem do tej pory kilka zamówień.

W przeciwieństwie do konkurencji Glovo nie zajmuje się jedynie dostawą z restauracji.

aplikacja glovo
Aplikacja Glovo

Zapomniałeś kupić olej? Skończył Ci się dezodorant? Jesteś chory i potrzebujesz lekarstw na przeziębienie? A może chcesz wieczorem zagrać w planszówkę z Empiku? Glovo Ci pomoże!

aplikacja glovo
Aplikacja Glovo

Możesz zamówić, co tylko zechcesz. Wystarczy, że wpiszesz potrzebne rzeczy, a kurier Glovo przywiezie Ci wszystko prosto pod Twoje drzwi w kilkadziesiąt minut. A ile kosztuje taka dostawa? Jedyne 5,99 zł!

aplikacja glovo
Aplikacja Glovo

Moje pierwsze zamówienie z Glovo dotarło niekompletne. Zabrakło napoju w zamówieniu. Po zgłoszeniu tej sytuacji na czacie otrzymałem od razu kupon na darmową dostawę oraz zwrot środków za napój (6 zł).

Zobacz też:  8 minigier na nudę podczas kwarantanny

Obecnie Glovo działa w kilkudziesięciu miastach w Polsce i stale rozszerza swoją ofertę.

Nie korzystałeś jeszcze z aplikacji Glovo, a chciałbyś przetestować osobiście? Skorzystaj z poniższego kodu przy rejestracji, a otrzymasz 15 zł rabatu na pierwsze zamówienie.

LZVC1LL


K! poleca zamawianie jedzenia online

Osobiście najczęściej korzystam z Pyszne.pl z powodu ogromnego wyboru restauracji. Jednak ostatnio moje serce zdecydowanie skradło Glovo. Możliwość robienia zakupów w dowolnym sklepie z dostawą za 5.99 zł jest niesamowita.

Zamawianie jedzenia online pozwolą Ci opisane wyżej cztery aplikacje, które znajdziesz w App Store i w Google Play.

Dodatkowo Pyszne.pl, Wolt i Uber Eats oferują możliwość zamówienia z odbiorem osobistym.

A Ty, z jakich aplikacji korzystasz? Jaka jest Twoja ulubiona? Daj koniecznie znać w komentarzu. Ciekawy jestem, czy Twoim ulubionym szefem kuchni też jest Twój własny smartfon 😉

Obrazek tytułowy: mohamed Hassan, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły