Żabka – zamów i odbierz. Jak to działa?

Jak już doskonale wiesz, uwielbiam maksymalnie ułatwiać sobie życie i staram się od razu wypróbować wszelkie nowości. Gdy tylko dowiedziałem się, że jeden ze sklepów “Żabka” obok mnie bierze udział w pilotażowych testach nowej usługi “zamów i odbierz”, nie mogłem się oprzeć i od razu postanowiłem przetestować.


#stayhome

W czasach szalejącego na świecie koronawirusa każde ograniczanie kontaktu z innymi osobami może spowolnić rozwój pandemii. Największe ryzyko zarażenia się występuje w miejscach dużych skupisk ludzi – w tym np. w sklepach.

Jednak bez artykułów spożywczych nikt z nas długo nie przeżyje. Można sobie poradzić z tym na kilka sposobów. Skorzystać z cateringu dietetycznego. Zamówić jedzenie online. Skorzystać z dostawy artykułów spożywczych przez Glovo. Albo pójść osobiście na zakupy.

Można także (i to nowość) skorzystać z nowej usługi Żabki – “zamów i odbierz”.


Żabka – zamów i odbierz

Usługa Żabki “zamów i odbierz” dopiero raczkuje. W Warszawie i okolicach trwają pilotażowe testy w kilku lokalizacjach. Tak się szczęśliwie złożyło, że jedna z pięciu Żabek w mojej okolicy bierze w nich udział. Od razu zdecydowałem się wypróbować tę nową usługę.

Pozwala ona na złożenie zamówienia w aplikacji mobilnej i odbiór osobisty w wybranym sklepie.

żabka zamów i odbierz
Żabki obsługujące nową usługę

Składanie zamówienia

Na początku musisz mieć zainstalowaną na smartfonie aplikację “żappka”. Znajdziesz ją w Google Play i App Store.

Z menu przejdź do nowej usługi “Zamów i odbierz”.

żappka
Aplikacja żappka

Następnie wybierz sklep w pobliżu. Obecnie wybór jest niewielki, jednak z czasem z pewnością będzie coraz większy.

zamów i odbierz
Nowe zamówienie

W kolejnym kroku należy dodać wszystkie artykuły, które potrzebujesz.

żappka zakupy
żappka artykuły spożywcze
żappka chemia

Gotowe? Teraz wystarczy złożyć zamówienie. I to wszystko!

powiadomienie z żappki
żappka status zamówienia

Realizacja i odbiór

W moim przypadku równo po 10 minutach otrzymałem powiadomienie o rozpoczęciu przygotowywania zamówienia przez kasjera. A po kolejnych 4 minutach, że zamówienie jest skompletowane i gotowe do odbioru (czas na odbiór wynosi dwie godziny).

żabka przygotowywanie zamówienia
żabka zamówienie gotowe do odbioru

Teraz wystarczy pójść do Żabki i powołując się na numer zamówienia zapłacić i odebrać gotowe i spakowane zamówienie. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko czas, ale również ograniczamy przebywanie w potencjalnie niebezpiecznym miejscu.

Zobacz też:  Płatności kartą w Internecie. Czy to jest bezpieczne?

Jest jeszcze jeden plus robienia zakupów przez aplikację. Istnieje szansa, że nie skuszą nas batoniki przy kasie 😉


Moje uwagi

Cały proces bardzo mi się podobał. Jednak zabrakło dwóch rzeczy, które skróciłyby i usprawniły całe zamówienie.

Po pierwsze zdecydowanie łatwiej i przyjemniej byłoby podpiąć kartę do aplikacji i nie musieć płacić w sklepie. Ostatnio pisałem o tym, że używanie karty to najbezpieczniejszy sposób płatności w Internecie.

Po drugie na miejscu zauważyłem, że każdy z wybranych 10 produktów w mojej obecności był skanowany czytnikiem (kody kreskowe były w tablecie). Wydłużyło to cały proces o kilka minut. To również mogłoby się zadziać automatycznie przy synchronizacji aplikacji z kasą.

Myślę jednak, że jest to kwestia czasu i w najbliższej przyszłości obie opcje się pojawią i cały proces będzie jeszcze szybszy i przyjemniejszy.


K! poleca “zamów i odbierz”

Wybieranie wszystkich potrzebnych produktów w aplikacji mobilnej i odbieranie ich osobiście w sklepie jest przyszłością naszych codziennych zakupów. Szczególnie, że to nic nie kosztuje, a pozwala oszczędzić dużo czasu (i pieniędzy wydanych na batoniki przy kasie).


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły