Watch2Gether – wspólne oglądanie filmów na odległość

Nie zawsze istnieje możliwość spotkania się ze znajomymi na wspólne oglądanie filmów. Szczególnie teraz w czasie pandemii koronawirusa. Z pomocą przychodzi platforma Watch2Gether, która umożliwia wspólne i zdalne oglądanie filmów (i nie tylko) na różnych platformach.


Wspólne zdalne oglądanie

O wspólnym (i zdalnym) oglądaniu filmów i seriali na Netflixie pisałem kilka tygodni temu, przedstawiając dodatek do Chrome – NetflixParty. Inspirację seriali znajdziesz w innym wpisie na blogu – TOP 12 seriali na platformie Netflix.

Ale przejdźmy już do bohatera tego artykułu…

Watch2Gether

Watch2Gether jest to platforma pozwalająca na utworzenie wirtualnego pokoju ze znajomymi. Oprócz możliwości wspólnego, zdalnego oglądania filmów (i nie tylko) oferuje nam chat oraz rozmowy za pomocą kamery i mikrofonu. Tego ostatniego bardzo mi brakuje w dodatku NetflixParty.

Interfejs

watch2gether
Interfejs Watch2Gether

Strona Watch2Gether jest bardzo prosta i intuicyjna. Największą część interfejsu zajmuje oczywiście ekran oglądanego filmu.

Po prawej stronie znajduje się chat, historia oglądanych filmów oraz playlista.

Natomiast na dole w wysuwanej belce są wyświetlane wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu oraz przyciski do włączania/wyłączania kamerki i mikrofonu.


Wspierane platformy

W przeciwieństwie do NetflixParty, który wspiera tylko i wyłącznie wspólne oglądanie produkcji z platformy Netflix, Watch2Gether obejmuje wiele innych stron.

Oprócz najbardziej popularnego YouTube istnieje także możliwość skorzystania z Vimeo, Twitch, Deezer, Soundcloud i innych.

Zapraszanie znajomych

Dołączanie do utworzonego pokoju odbywa się za pomocą linku wysłanego przez gospodarza. W tym celu należy w prawym górnym rogu wybrać opcję ‘Zaproś znajomych’.

watch2gether
Watch2Gether – Zapraszanie znajomych

K! poleca Watch2Gether

Korzystam z Watch2Gether od połowy marca. Jest to idealny sposób na wspólne oglądanie ze znajomymi filmów (i nie tylko) na odległość. Wielkim plusem tego rozwiązania jest możliwość włączenia kamerek i obserwowanie wyrazu twarzy drugiej osoby podczas seansu. Czasami jest to śmieszniejsze niż oglądana komedia.

Zobacz też:  8 minigier na nudę podczas kwarantanny

A Ty jakie znasz sposoby na zdalne aktywności ze znajomymi? Daj znać w komentarzu i zainspiruj innych.

Oglądanie filmów to bardzo wymagające zajęcie. Gdybyś zgłodniał, zapoznaj się z artykułem o zamawianiu jedzenia online. Znajdziesz tam kody rabatowe na różne platformy.

Obrazek tytułowy: Coffee Bean, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły