Uber – statystyki przejazdów. Dodatek do Chrome

Uber to platforma umożliwiająca parowanie kierowców z osobami szukającymi transportu w czasie rzeczywistym. Sam korzystam z niej od połowy 2016 roku. Niestety ani oficjalna strona, ani aplikacja mobilna nie pozwalają wyświetlić podsumowania całej aktywności przejazdów. Na szczęście z pomocą przychodzi dodatek do Chrome wyświetlający dokładne statystyki przejazdów zrealizowanych przez aplikację Uber.


Statystyki Uber

Z aplikacji Uber do zamawiania transportu korzystam regularnie od prawie 4 lat. Pewnego dnia postanowiłem z ciekawości sprawdzić ile przejazdów już za mną.

Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że ani aplikacja mobilna, ani strona www nie wyświetlają żadnego podsumowania przejazdów. Można tam znaleźć tylko i wyłącznie historię zamówień. Policzenie wszystkiego ręcznie zajęłoby niesamowicie dużo czasu.

Pomyślałem, że na pewno sporo osób też się nad tym problemem zastanawiało. Postanowiłem trochę pogrzebać w Internecie. No i znalazłem proste i łatwe rozwiązanie.


RideShare Trip Stats

RideShare Trip Stats to dodatek do przeglądarki Chrome, który pozwala na wygenerowanie pełnego podsumowania całej historii przejazdów Uberem.

Na początku wchodzimy na stronę internetową dodatku (używając przeglądarki Chrome):

RideShare Trip Stats

Następnie instalujemy dodatek klikając przycisk “Dodaj do Chrome”.

Teraz wystarczy wejść na stronę z historią przejazdów – Uber Trips, zalogować się i kliknąć w świeżo dodane rozszerzenie (ikonka pojawiła się w prawym górnym rogu przeglądarki).

Po chwili oczekiwania otrzymujemy wygenerowane podsumowanie wszystkich zrealizowanych (i niezrealizowanych) przejazdów. Znajdziemy tutaj całkowitą wydaną kwotę, liczbę przejazdów z podziałem na statusy, lata/miesiące i wiele więcej.

statystyki uber
Statystki przejazdów Uber

K! poleca statystyki Uber

Jestem ciekawy czy Twoje podsumowanie historii przejazdów bardzo Cię zaskoczyło. Daj koniecznie znać w komentarzu. Takie zbiorcze zestawienie potrafi trochę zszokować i skłonić do drobnej refleksji. W moim przypadku po zobaczeniu, że wydałem już prawie 4 tysiące złotych, chętniej zacząłem wybierać komunikację miejską.

Zobacz też:  Pierwsze pół roku bloga - podsumowanie

A jeśli nie korzystałeś jeszcze z Ubera, a chciałbyś rozpocząć, to skorzystaj z poniższego kodu przy rejestracji. Dzięki niemu otrzymasz 10 zł rabatu na pierwszy przejazd.

knwt7tr4ue

Obrazek tytułowy: freestocks-photos, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły