TOP 12 seriali na platformie Netflix. Subiektywna lista

Postanowiłem podzielić się z Tobą listą najlepszych, wg mnie, seriali na platformie Netflix (Emilia, dzięki za inspirację!). Ciężko było mi uporządkować je od najlepszego do najgorszego, więc zdecydowałem się na posortowanie alfabetyczne. Miłej lektury i… miłego oglądania 😉


1. Atypowy

Atypowy jest to serial o nastolatku zmagającym się z autyzmem. W bardzo dokładny sposób pokazuje, jak wygląda codzienność osób dotkniętych tym spektrum. Komediodramat ze sporą dawką śmiesznych i wzruszających momentów.

2. Black Mirror

Czarne Lustro to serial opowiadający o świecie zdominowanym przez zaawansowaną technologię. Każdy odcinek to osobna historia niepowiązana z innymi, ukazująca ogromny wpływ nowych wynalazków na mieszkańców naszej planety. Science fiction dla osób ciekawych jak bardzo technologia może wpływać w przyszłości na życie ludzi.


3. Breaking Bad

Wstyd się przyznać, jednakże dopiero niedawno zdecydowałem się nadrobić braki i zabrać w końcu za Breaking Bad. Serial o nauczycielu chemii, który dowiaduje się, że ma raka i postanawia zacząć produkować metamfetaminę na szeroką skalę, aby zapewnić wsparcie finansowe swojej rodzinie w przyszłości. Kryminał, który zdecydowanie trzeba obejrzeć!

4. Dom z papieru

Zdecydowanie mój faworyt na tej liście. Hiszpański serial opowiadający o ataku na Mennicę Narodową przez grupę 8 zamaskowanych przestępców. Mnóstwo akcji i jeszcze więcej emocji. Kryminał, który zaskakuje i sprawia, że z każdym odcinkiem szczęka opada coraz bardziej.


5. Lucyfer

Jeśli Dom z papieru jest moim faworytem, to Lucyfer zdecydowanie zajmuje drugie miejsce. Tytułowy Lucyfer porzuca swoje stanowisko Szefa Piekieł i postanawia zamieszkać w Los Angeles wśród zwykłych ludzi. Serial kryminalny z ogromną dawką humoru i pięknym brytyjskim akcentem głównego bohatera.

Zobacz też:  8 minigier na nudę podczas kwarantanny

6. Mindhunter

Dwóch agentów FBI jeździ po USA i przesłuchuje siedzących w więzieniu seryjnych morderców. Chcą nauczyć się sposobu myślenia przestępców i wykorzystać to w ściganiu zbrodniarzy, którzy wciąż są na wolności. Thriller dla osób o zdecydowanie mocnych nerwach.


7. Narcos i Narcos: Meksyk

Gdy Breaking Bad opowiada o fikcyjnych wydarzeniach związanych z produkcją metamfetaminy, Narcos jest inspirowany faktami z życia karteli narkotykowych w Kolumbii i Meksyku. Co ciekawe pierwowzory niektórych postaci wciąż żyją i odsiadują wyroki w amerykańskich więzieniach. Bezwzględny thriller pokazujący kulisy walki DEA z kartelami. Trzecie miejsce na liście moich faworytów.

8. Ozark

Jak już jesteśmy przy temacie narkotyków (zadziwiająco często na tej liście), to oprócz produkcji i dystrybucji należy także wyprać zarobione pieniądze. A jeśli dołożymy do tego bezwzględny kartel meksykański, to główny bohater nie znajduje się w najszczęśliwszym położeniu. Thriller psychologiczny opowiadający o tym, jak ochronić własną rodzinę i jednocześnie zadbać o interesy południowych sąsiadów.


9. Peaky Blinders

Brytyjski dramat historyczny opowiadający o gangu działającym w Birmingham tuż po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Opowiada o kulisach życia w tamtym okresie z perspektywy gangsterskiej rodziny, której przewodzi Thomas Shelby. Ogromna dawka emocji i brytyjskiego akcentu.

10. The IT Crowd

Serial komediowy o dziale IT w korporacji. Przedstawia największe stereotypy o informatykach. A dodanie do tego dyrektora IT, który nic nie wie o komputerach, powoduję potężną dawkę humoru. Nie tylko dla ludzi związanych z IT.


11. Wiedźmin

Jeden z dwóch polskich akcentów na tej liście. Ekranizacja książek Andrzeja Sapkowskiego. Serial fantasy opowiadający o przygodach Wiedźmina Geralta. Obowiązkowa pozycja dla fanów serii (i nie tylko).

Zobacz też:  Zamawianie jedzenia online. Pyszne.pl, Uber Eats, Wolt i Glovo

12. 1983

I drugi z polskich akcentów. Serial sensacyjny opisujący alternatywną wersję historii Polski. Zimna wojna nie zakończyła się z powodu ataku terrorystycznego w 1983 roku, gdyż zapobiegł on upadkowi Związku Radzieckiego. Ciekawie przedstawiona wizja naszego kraju w XXI wieku w trakcie dalej trwająceg komunizmu.


K! poleca seriale na platformie Netflix

Seriali na platformie Netflix jest całe mnóstwo. Jeśli szukasz właśnie inspiracji na kolejny, to mam nadzieję, że ta bardzo subiektywna lista pomoże Ci wciągnąć się w kolejny. Tak jak ja się w nie wciągnąłem.

A jaki wg Ciebie jest najlepszy serial/film na Netflixie? Daj znać w komentarzu, a na pewno chętnie obejrzę w wolnym czasie.

Natomiast jeśli zgłodniejesz podczas kolejnego seansu jednego z seriali na platformie Netflix koniecznie zamów coś do jedzenia.

Obrazek tytułowy: Jade87, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły