Orlen Pay – mój sposób na szybkie tankowanie

Od ponad roku tankuję swój samochód wyłącznie z wykorzystaniem usługi Orlen Pay. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możesz zaoszczędzić swój czas podczas każdej wizyty na stacji benzynowej.


JustDrive

Zanim na rynku pojawił się Orlen Pay, na początku 2018 roku, miała swoją premierę bardzo podobna usługa – JustDrive. Powstała ona w porozumieniu i w ramach współpracy z PKN Orlen. Niestety już w kilka dni po uruchomieniu została wyłączona dla klientów. Więcej szczegółów o tej sytuacji znajdziesz w tym artykule.

Główną koncepcją JustDrive było szybkie tankowanie samochodu i płacenie bezpośrednio przy dystrybutorze bez konieczności czekania w kolejkach do kasy. Usługa była dostępna wyłącznie dla firm. Pod koniec 2018 r. PKN Orlen zaprezentowało swoją wersję płacenia przy dystrybutorze skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych.


Orlen Pay

Jeśli posiadasz samochód, to z pewnością byłeś w sytuacji, gdy chciałeś szybko zapłacić za paliwo, a przed Tobą inny klient nie mógł zdecydować się na sos do hotdoga. To może być irytujące, prawda? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Orlen Pay.

Aby zacząć korzystać z tej usługi, pobierz aplikację Orlen Mobile z AppStore lub Google Play. Następnie aktywuj Orlen Pay i podepnij swoją kartę płatniczą. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, nie zapomnij podać wszystkich wymaganych do faktury danych. Gotowe? Sprawdźmy w takim razie, jak wygląda sam proces tankowania.

Na wybranych stacjach PKN Orlen na dystrybutorach znajdują się kody QR.

kod qr orlen pay
Kod QR

Po zatankowaniu należy uruchomić w smartfonie aplikację Orlen Mobile, wybrać Orlen Pay i sczytać kod QR.

orlen pay kod qr
Odczytanie kodu QR

Po sprawdzeniu, czy wszystkie dane się zgadzają, przechodzimy do autoryzacji PIN-em w aplikacji.

orlen pay aplikacja
Potwierdzenie płatności

I to wszystko! Zapłaciliśmy za paliwo, nie odchodząc na krok od samochodu. Teraz możemy spokojnie odjechać, gdyż cała płatność została załatwiona w kilkadziesiąt sekund. Bez czekania w kolejce i bez nerwów.

orlen pay aplikacja
Podsumowanie płatności

A może prowadzisz działalność gospodarczą? Potrzebujesz faktury za paliwo? Nie musisz wchodzić do środka stacji benzynowej. Fakturę masz już na mailu!

orlen pay faktura
Orlen Pay płatność

Na koniec zasadnicze pytanie – czy to jest opłacalne dla PKN Orlen? Wszyscy wiemy przecież, że największe zyski stacje benzynowe czerpią ze sprzedaży asortymentu sklepów (w tym z osławionych hotdogów). Klient, który nie wejdzie do sklepu, nie skusi się na szereg produktów.

Zobacz też:  Uber - statystyki przejazdów. Dodatek do Chrome

Mimo wszystko Orlen zachęca do wejścia do środka. Po zakończeniu tankowania w aplikacji otrzymujesz losowy kupon np. na hotdoga za pół ceny. Osobiście spotkałem się jeszcze z rabatem na kawę i płyn do spryskiwaczy.

orlen pay hotdog
Hotdog za pół ceny

K! poleca Orlen Pay

Moje pierwsze tankowanie z wykorzystaniem Orlen Pay zrealizowałem 10 marca 2019 r. Od tego czasu nie wyobrażam sobie płacenia za paliwo przy kasie. Oszczędność czasu i nerwów jest ogromna! Dodatkowo prowadząc działalność gospodarczą, bardzo doceniam fakt, że fakturę otrzymuję od razu po tankowaniu prosto na moją skrzynkę mailową. Stamtąd dwoma kliknięciami wgrywam ją do aplikacji inFakt.

Podsumowanie

A czy Ty miałeś już okazję skorzystać z Orlen Pay? Daj koniecznie znać w komentarzu jakie były Twoje wrażenia i podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Nie zawsze przecież chcemy przy tankowaniu kupować kawę czy hotdoga. A oszczędność czasu przy tankowaniach potrafi się zsumować do wielu godzin w skali roku.

Obrazek tytułowy: Rudy and Peter Skitterians, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły