Orange Flex. Usługi komórkowe w aplikacji

Orange Flex to nowa propozycja dla osób, które chciałyby w całości zautomatyzować korzystanie z usług komórkowych. Osobiście używam jej od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Zapoznaj się z moją historią i sam przekonaj się, czy warto. Na końcu artykułu dowiesz się jak możesz otrzymać 50zł bonusu za aktywację planu.


Moja historia

W lipcu 2017r., przechodząc na tzw. samozatrudnienie, założyłem działalność gospodarczą. Wydawało mi się wtedy, że naturalną rzeczą jest wziąć abonament telefoniczny dla firm i co miesiąc wrzucać fakturę w koszty. Skierowałem więc swoje kroki do salonu PLAY (byłem ich stałym klientem od 2009 roku), gdzie podpisałem umowę na 24 miesiące ze zobowiązaniem 30zł + VAT/miesiąc (24,3zł po odliczeniu podatków). W ramach abonamentu dostałem nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy i 5GB Internetu (w tym trochę ponad 2GB w UE) miesięcznie. Uśmiechnięty wróciłem do domu myśląc, że zrobiłem interes życia.

Jednak to szczęście nie trwało długo. Po pewnym czasie miałem dość comiesięcznego, ręcznego opłacania każdej faktury (stałe zlecenie nie wchodziło w grę, gdyż kwoty bywały różne), którą następnie wysyłałem do księgowej. Do tego na rynku zaczęły pojawiać się lepsze oferty. A tu czekało na mnie jeszcze kilkanaście miesięcy umowy. W marcu 2019r., po zmianie miejsca pracy, okazało się, że zasięg PLAY w nowym budynku praktycznie nie istnieje (inni operatorzy działali bezproblemowo). Zacząłem więc powoli rozglądać się za konkurencyjnymi ofertami.

W maju natrafiłem na reklamę Orange Flex. Była to świeża usługa, która dopiero miała mieć swoją premierę. Czekając na koniec umowy w PLAY (połowa sierpnia), postanowiłem śledzić opinie Internautów na jej temat. Nie spotkałem się z negatywnymi komentarzami, co więcej natrafiłem na wiele osób polecających tę usługę. I tak 1 września 2019r. zostałem szczęśliwym posiadaczem oferty na kartę Orange Flex.


Orange Flex

orange flex cześć
Ekran powitalny Orange Flex

Orange Flex to nowa usługa jednego z największych operatorów komórkowych w Polsce. Korzystając z niej, nie jesteś ograniczony przez umowę ani okres wypowiedzenia. W dowolnej chwili możesz zmienić plan lub całkowicie z niego zrezygnować.

Zobacz też:  inFakt. Czyżby najlepsza księgowość online?

Wszystkie sprawy związane z aktywacją i obsługą usługi załatwisz dzięki aplikacji, nie ruszając się z fotela. Zero papierów, podpisów i wizyt w salonie.

Płatność jest pobierana automatycznie każdego miesiąca z podpiętej karty w aplikacji. Jak wiesz z pierwszego wpisu na blogu uwielbiam, gdy usługa działa bez żadnej ingerencji z mojej strony.

Istnieje także możliwość doładowania konta Orange Flex korzystając z kodu BLIK. Nie trzeba podpinać karty płatniczej, aby w pełni korzystać z tej usługi.

Plany

Każdy plan obejmuje nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy, Social Pass (korzystanie z social media nie zmniejsza transferu danych) oraz pakiet GB (w tym pewna część to GB do wykorzystania w UE).

Cena usługi zależy od wybranego pakietu Internetu:

 • 15GB – 25zł,
 • 30GB – 30zł,
 • 50GB – 50zł,
 • 100GB – 80zł.

Video Pass i Music Pass

Oprócz standardowego planu masz do wyboru dwie dodatkowe usługi:

Video Pass to pakiet nie zmniejszający transferu danych podczas korzystania z HBO GO, Netflix, YouTube, Orange TV GO oraz vod.pl. Miesięczny koszt pakietu to 20zł. Istnieje też możliwość wykupienia go na jeden dzień (5zł) lub 7 dni (10zł).

Music Pass działa analogicznie do Video Pass z tym, że obejmuje najpopularniejsze platformy muzyczne – Tidal, Apple Music, Polskie Radio, Deezer, Amazon Music oraz Spotify. Miesięczny koszt tego pakietu to tylko 5zł.


eSIM

Kolejną zaletą Orange Flex jest możliwość skorzystania z eSIM. Z tej opcji ucieszą się na razie tylko posiadacze telefonu z jabłkiem – obecnie wspierane urządzenia to iPhone’y: XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. Niedawno Orange wprowadził także wsparcie dla Apple Watch.

Zobacz też:  BLIK - przelew na telefon i prośba o przelew

Brak fizycznej karty SIM na co dzień jest nieodczuwalny, jednak przy zmianie telefonu wystarczy zainstalować aplikację i po zalogowaniu pobrać na urządzenie eSIM. Odpada nam fizyczne przekładanie karty SIM i martwienie się, czy będzie pasowała do nowego urządzenia. Uważam, że w przyszłości fizyczne karty SIM będą rzadkością.

Bezpieczeństwo

Ze względu na głośne kradzieże tożsamości i wyrabianie duplikatów kart SIM napisałem na czacie w aplikacji do konsultanta. Zapytałem, czy istnieje możliwość otrzymania duplikatu karty SIM w salonie na tzw. dowód kolekcjonerski. Okazało się, że jest to na szczęście niemożliwe. W salonie można otrzymać tylko “czystą” kartę SIM, którą i tak trzeba aktywować w aplikacji mobilnej. Bez naszego loginu i hasła do Orange Flex nowa karta SIM jest bezużyteczna.

Dodatkowo, aby skorzystać z tzw. usług Premium (połączenia, SMSy i MMSy o podwyższonej opłacie), należy najpierw doładować kartą specjalne subkonto. Nie grozi Ci więc automatyczne zapisanie do niechcianej usługi Premium.

Jak rozpocząć?

 • Pobierasz aplikację.
 • Tworzysz konto i wybierasz plan.
 • Decydujesz, czy chcesz przenieść numer czy wybrać nowy.
 • Wybierasz eSIM lub tradycyjną kartę (odbiór w salonie lub kurierem za darmo)*.
 • Robisz zdjęcie dokumentu tożsamości i sobie*.
 • Dodajesz kartę płatniczą lub doładowujesz konto BLIK-iem

*Jeśli jesteś już w Orange lub w nju mobile i chcesz przejść do Orange Flex to punkty z gwiazdką Cię nie obowiązują. Mając abonament możesz przejść nawet 6 miesięcy przed końcem umowy bez kary umownej.


Plusy

 • brak zobowiązań
 • brak umowy
 • automatyzacja płatności
 • wszystko załatwisz w przyjaznej aplikacji mobilnej
 • bezpieczeństwo
 • możesz w każdej chwili zmienić plan lub zrezygnować
 • aby wysłać SMSa Premium, trzeba świadomie dodać środki na specjalne subkonto
 • przesyłanie GB znajomym (max 10GB miesięcznie)
 • bardzo pomocna i uprzejma obsługa klienta przez czat w aplikacji
 • możliwość zamówienia dodatkowej karty SIM (np. do zegarka)
 • w ramach Flex Rodziny możesz dodać 5 dodatkowych numerów od 15zł miesięcznie
Zobacz też:  Jak zarządzać finansami na B2B? Darmowy arkusz

Minusy

 • brak oferty dla firm (tylko opcja na kartę dla klienta indywidualnego)

Ciekawostka

Drobna rzecz, która mi się niesamowicie podoba w Orange Flex to opisy w sklepach – App Store i Google Play. Taka mała rzecz, a cieszy 🙂

Orange Flex opis w sklepie
Przykładowy opis aktualizacji w App Store

Aplikacja Orange Flex

Orange Flex aplikacja
Orange Flex aplikacja

K! poleca Orange Flex

Zdecydowałem się na plan z 15GB Internetu za 25 zł miesięcznie. PLAY proponowało mi przedłużenie abonamentu dla firm na kolejne dwa lata na tych samych warunkach. W porównaniu do tej oferty Orange Flex wychodzi 0.7zł miesięcznie drożej, ale nie martwię się fakturami i mam 10GB Internetu więcej. 10GB i święty spokój za 70gr to całkiem dobry interes, prawda? Z usługi korzystam od kilku miesięcy i jak na razie ani razu mnie nie zawiodła. 🙂

Jeśli chciałbyś wypróbować Orange Flex, skorzystaj, proszę, z poniższego linku lub kodu. Za aktywację planu otrzymasz wtedy 50zł zwrotu na kartę*. Ciebie to nic nie kosztuje, a dodatkowo wesprzesz tworzenie tego bloga.

Link – otwórz na smartfonie

Możesz także, przed dodaniem karty płatniczej, wpisać poniższy kod:

KRZYSZTOFMLAC

*50zł zwrotu jest naliczane, jeśli zostaniesz w Flex ponad miesiąc.

Podsumowanie

A Ty co sądzisz o Orange Flex? Myślisz, że ta oferta zrewolucjonizuje rynek usług komórkowych? Koniecznie daj znać w komentarzu, jakie masz zdanie na ten temat i prześlij artykuł do znajomych. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa, z którą warto się zapoznać. Szczególnie, że wybierając plan za 25zł/msc i otrzymując 50zł zwrotu, testujesz przez 2 miesiące za darmo.

Obrazek tytułowy: Biuro prasowe Orange


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły