NTFY – catering dietetyczny z możliwością wyboru posiłków

Od mniej więcej dwóch lat raz na jakiś czas zamawiam catering dietetyczny (tzw. dietę pudełkową). Z kilku firm, które wyprobowałem, największe wrażenie na mnie zrobiło “Nice to fit you” (NTFY). W tym artykule dowiesz się, jak działa taki catering i co mnie urzekło w NTFY.


Catering dietetyczny

Od kwietnia 2018 roku raz na jakiś czas zamawiam na kilka tygodni catering dietetyczny. Swoją przygodę rozpocząłem od zakupu kilku zestawów różnych firm na Grouponie. Były to testowe diety na 3-5 dni, żeby wypróbować dany catering.

Tzw. dieta pudełkowa polega na codziennym dowożeniu do domu (lub firmy) kilku posiłków (najczęściej 5). Jest ona zazwyczaj odpowiednio zbilansowana i urozmaicona. Do wyboru są diety o różnej kaloryczności (np. w NTFY jest to od 1000 kcal do 3000 kcal).

Plusami korzystania z takiego cateringu jest między innymi ogromna oszczędność czasu, regularność i określona kaloryczność posiłków, a także urozmaicone dania. Praktycznie każdego dnia można spróbować czegoś nowego w innej, ciekawej aranżacji.

Największym minusem cateringu dietetycznego jest przede wszystkim jego koszt. Ceny zaczynają się od około 30 zł. Jednak górna granica potrafi zdecydowanie przekroczyć 100 zł. Oczywiście mowa o jednym dniu. W skali miesiąca daje to w najtańszym przypadku około 1000 zł, a w najdroższym nawet 4-5 tys. zł! Oczywiście wszystko zależy od naszego wyboru. Diety dla cukrzyków, chorych na celiakię czy dla sportowców są znacznie droższe od tych klasycznych.

Zobacz też:  Orange Flex. Usługi komórkowe w aplikacji

Kolejnym minusem (nie we wszystkich firmach) jest brak możliwości wyboru/zamiany posiłków. W takiej sytuacji o jadłospisie na dany dzień dowiadujesz się dopiero po otrzymaniu paczki. Czasem istnieje możliwość rezygnacji z poszczególnych produktów w diecie (za dodatkową opłatą).


NTFY – Nice to fit you

Skuszony codziennym widokiem w mojej pracy torebek NTFY zdecydowałem się spróbować cateringu tej firmy. Nie należy on do najtańszych (ceny zaczynają się od około 55 zł za jeden dzień). Jednak obsługa całej diety z poziomu aplikacji mobilnej, możliwość wyboru posiłków oraz smak i wykonanie każdego dania są warte tej ceny.

Miasta, w których znajdziesz NTFY to Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia i Sopot.

catering ntfy
Poranek z NTFY

Wybór posiłków

Największym plusem NTFY jest możliwość wyboru dań. Dzięki temu nie jest się zdanym na los i można poczuć się jak w restauracji, wybierając 5 posiłków na każdy dzień.

Poniżej znajdziesz 3 dania do wyboru w mojej diecie (classic) na jeden z dni:

Sałatka z łososiem
Frytki ze słodkich ziemniaków
Meksykańska frittata

Aplikacja mobilna

Jak już na pewno wiesz, czytając inne artykuły na blogu, kocham wszelkie aplikacje mobilne. Uwielbiam załatwiać różne sprawy z poziomu mojego smartfona bez ruszania się z kanapy.

Aplikacja NTFY oferuje możliwość zmiany terminu dostarczania cateringu, wyboru poszczególnych dań oraz ich oceny. A do tego jest przyjazna i intuicyjna.

aplikacja NTFY
Aplikacja NTFY

Oceny posiłków

W NTFY istnieje możliwość oceny wszystkich posiłków, które spożyło się poprzedniego dnia. Dzięki temu można otrzymać 1 punkt do skarbonki za każdy oceniony dzień. 1 punkt to 1 zł rabatu przy następnym zamówieniu.


K! poleca NTFY

W swoim życiu próbowałem 5 różnych cateringów dietetycznych. NTFY przekonało mnie do siebie do tej pory najbardziej. Przede wszystkim poprzez możliwość wyboru posiłków, aplikację mobilną i jakość dań.

Zobacz też:  inFakt. Czyżby najlepsza księgowość online?

Jeśli chciałbyś spróbować na własnym żołądku cateringu dietetycznego NTFY, skorzystaj podczas zamówienia z poniższego kodu rabatowego. Otrzymasz dzięki niemu 5% zniżki na całą dietę, a ja dostanę kilka punktów do mojej skarbonki.

krz821266

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie.

Jestem ciekawy, jakie są Twoje doświadczenia z cateringiem dietetycznym? Może korzystasz z innej firmy i też jesteś zadowolony? Daj koniecznie znać w komentarzu. Może kogoś zainspirujesz 😉

Natomiast jeśli jesteś fanem zamawiania jedzenia online z restauracji, zapoznaj się z moim artykułem na ten temat i zgarnij kody rabatowe – PysznePl, UberEats, Wolt i Glovo.


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły