Netflix Party – wspólne oglądanie filmów i seriali

W czasach koronawirusa osobisty kontakt ze znajomymi jest bardzo ograniczony. W tym artykule dowiesz się, jak działa Netflix Party – dodatek do Chrome umożliwiający wspólne oglądanie filmów i seriali na platformie Netflix.


Netflix

Tydzień temu na blogu opublikowałem moją subiektywną listę najlepszych seriali na platformie Netflix. W komentarzach pojawiło się kilka propozycji od czytelników, które zamierzam sprawdzić w najbliższej przyszłości. Jeśli szukasz inspiracji, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Dużo osób obecnie siedzi w domu i maksymalnie ogranicza kontakt z innymi osobami. Jak w takiej sytuacji nie rezygnować ze wspólnych filmowych i serialowych wieczorów ze znajomymi? Z pomocą przychodzi dodatek do Chrome.

Netflix Party

Netflix Party pozwala na zdalne oglądanie wszystkiego, co oferuje platforma Netflix ze znajomymi i w czasie rzeczywistym. Ponadto uczestnicy mogą podczas seansu rozmawiać na czacie oraz spersonalizować swój pseudonim i ikonę.

Z przyczyn oczywistych wszyscy użytkownicy muszą mieć wykupioną subskrypcję na platformie Netflix. Dodatek do Chrome jedynie synchronizuje oglądany film lub serial i umożliwia rozmowy na czacie.

Konfiguracja całości zajmuje tylko kilka chwil.

Na początku wszyscy uczestnicy wspólnego seansu muszą mieć zainstalowany odpowiedni dodatek do Chrome.

Jedna z osób (gospodarz) wybiera film lub serial. Następnie klikając w ikonę dodatku (czerwona ikona NP w prawym górnym rogu), rozpoczyna seans i otrzymuje dedykowany link, który przesyła znajomym.

Uczestnik po otrzymaniu i wejściu w otrzymany link musi kliknąć ikonę dodatku (NP). I to wszystko! Można rozpoczynać wspólne i zdalne oglądanie. Miłego seansu!

Netflix party
Netflix Party

Więcej informacji o Netflix Party znajdziesz na oficjalnej stronie.


K! poleca Netflix Party

Z tego dodatku do przeglądarki Chrome sam korzystałem już kilka razy. Nie jest to idealne rozwiązanie (wiadomo, że nic nie zastąpi osobistego kontaktu z drugim człowiekiem), jednakże w obecnych czasach sprawdza się ono znakomicie. Jak to mówią – na bezrybiu i rak ryba.

Zobacz też:  9 pomysłów na integrację zespołu online

Daj znać w komentarzu, jak wyglądają Twoje sposoby na kontakt ze znajomymi w tych trudnych, aczkolwiek ciekawych czasach.

Obrazek tytułowy: Jorge Gryntysz, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły