Ncage – zdjęcia z Nicolasem Cagem zamiast grafik na stronach

Od czasu do czasu każdy z nas spotyka się z możliwością zrobienia żartu znajomemu, który zostawił niezablokowany komputer i na chwilę się oddalił. Sposobów na to jest wiele, jednak do moich ulubionych zdecydowanie należy dodatek do przeglądarki Chrome o krótkiej nazwie Ncage.


Ncage

Ncage to dodatek do przeglądarki Chrome, który podmienia wszystkie grafiki na stronie internetowej na zdjęcia (i gify) z Nicolasem Cagem.

Uwaga! Osoby mniej techniczne mogą mieć problem z przywróceniem przeglądarki do poprzedniego stanu. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję jak odinstalować dowolny dodatek z przeglądarki Chrome.


Instalacja

Na początku wejdź na tę stronę internetową na komputerze znajomego, a następnie kliknij niebieski przycisk “Dodaj do Chrome”. Oczywiście skorzystaj z przeglądarki Chrome.

Po instalacji w prawym górnym rogu pojawi się ikona tego dodatku. Aby nie był on łatwo wykryty przez naszą ofiarę, warto usunąć go z tego miejsca. W tym celu kliknij w ikonę i wybierz przedostatnią opcję “Hide in Chrome Menu”.

Opcje Ncage

I gotowe! Teraz wystarczy przywrócić wszystkie programy do stanu początkowego (żeby nikt się nie zorientował) i czekać cierpliwie na reakcję znajomego.

A tak wygląda wejście na stronę internetową serwisu Onet z zainstalowanym dodatkiem.

ncage onet
Ncage i onet.pl

To jeszcze szybki rzut okiem na spis treści na tym blogu.

ncage kpoleca
Ncage i kpoleca.pl

Odinstalowanie

Każdy dobry żart jednak w pewnym momencie się kończy i trzeba pomóc (szczególnie temu mniej technicznemu) znajomemu przywrócić prawdziwe grafiki na stronach internetowych.

W tym celu należy wejść na listę wszystkich zainstalowanych dodatków do przeglądarki Chrome i kliknąć przycisk “Usuń” przy Ncage.

Zobacz też:  Netflix Party - wspólne oglądanie filmów i seriali

Listę zainstalowanych w Chrome rozszerzeń znajdziesz po wpisaniu w pasku przeglądarki chrome://extensions/.


K! poleca Ncage

Jak już wspomniałem we wstępie – jest to jeden z moich ulubionych sposobów na niezablokowanie komputera przez znajomego/współpracownika.

Zdecydowanie największą zaletą jest to, że Ncage może nie zostać wykryty przez dość długi czas. Objawi się dopiero po odwiedzeniu jakiejś strony internetowej.

A Ty jakie znasz sposoby na niezablokowany komputer znajomego? Podziel się koniecznie w komentarzu poniżej.

Obrazek tytułowy: succo, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły