inFakt. Czyżby najlepsza księgowość online?

Usługi księgowe inFakt to prawdopodobnie najlepsza księgowość online. Jest ona dostępna non stop przez Internet i aplikację mobilną. Jeśli chcesz prowadzić działalność gospodarczą, nie martwiąc się sprawami księgowymi, koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu.


Moja historia

W maju 2017 r. podjąłem decyzję o zmianie pracy i przejściu na samozatrudnienie. Założyłem jednoosobową działalność gospodarczą i stanąłem przed wyborem biura księgowego. Przez chwilę zastanawiałem się nad samodzielnym prowadzeniem księgowości. Uznałem jednak, że dla mojego świętego spokoju zdecydowanie lepiej będzie to oddelegować profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym na co dzień i jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami w prawie.

Oczywiście swój wybór poprzedziłem czytaniem artykułów i recenzji w Internecie. Rozmawiałem ze znajomymi i zbierałem opinie. Do rundy finałowej zakwalifikowały się: iFirma oraz inFakt. Tutaj wybór był już ciężki – obie usługi były równie mocno polecane. W moim przypadku zaważyły dwa czynniki: aplikacja mobilna i proces zakładania firmy.

Aplikacja mobilna inFakt jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna. Natomiast iFirma wydała mi się bardzo toporna i nieintuicyjna. Jako że załatwiam większość spraw, korzystając ze smartfonu, było to dla mnie bardzo istotne kryterium.

Jeśli chodzi o zakładanie firmy, to inFakt zajmuje się wszystkim od początku do końca. iFirma tylko pomagała wypełnić dokumenty, które trzeba było osobiście zanieść do urzędu.

I tak te dwa czynniki wpłynęły na mój wybór. Korzystam z inFakt od ponad 2.5 roku i jestem bardzo zadowolony.


Usługi księgowe inFakt

W ofercie jest kilka opcji. Możesz wystawiać tylko faktury (12 zł/m-c), samodzielnie prowadzić księgowość (39 zł/m-c) lub skorzystać z dedykowanego księgowego. Cena tej ostatniej usługi jest uzależniona od wyboru konkretnej osoby. Ja płacę 130 zł netto (+ VAT) miesięcznie. Znam osoby, które za tą samą usługę płacą 250-300 zł netto (+VAT) miesięcznie w tradycyjnym biurze księgowym. Po co przepłacać?

Zobacz też:  Fintrack.app - zyskaj świadomość wartości Twojego majątku

Przy płatnościach z góry za cały rok można otrzymać 5% zniżki, co jest całkiem dobrą “inwestycją”, patrząc na oprocentowanie lokat na rynku.

Wszystkie możliwości poszczególnych ofert znajdziesz tutaj (także spółki z o.o.).

infakt aplikacja webowa
Aplikacja webowa inFakt

Zakładanie firmy

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług dedykowanego księgowego, to inFakt za darmo może założyć za Ciebie działalność gospodarczą. W moim przypadku zaczęło się od ok. 20-minutowej rozmowy telefonicznej z moją przyszłą księgową, podczas której odpowiedziałem na mnóstwo pytań z jej strony. Na podstawie moich odpowiedzi, księgowa wypełniła wszystkie potrzebne dokumenty.

Następnie zostały one wysłane do mnie firmą kurierską. Po złożeniu podpisów (między innymi na pełnomocnictwie dla inFakt) przyjechał kolejny kurier i zabrał ode mnie wszystkie dokumenty.

Po tygodniu w CEIDG pojawił się wpis o mojej firmie, a ja mogłem spokojnie skupić się na pracy na nowej dla mnie formie zatrudnienia. Firma i usługi księgowe załatwione za darmo bez wychodzenia z domu.


Aplikacja mobilna inFakt

Ogromnym plusem inFakt jest możliwość dodawania faktur kosztowych przez darmową i bardzo intuicyjną aplikację mobilną. Wystarczy zrobić zdjęcie i po jednym kliknięciu faktura jest wrzucana do systemu, a następnie księgowana.

Poza tym w aplikacji możemy wystawić nową fakturę, wysłać ją mailem do kontrahenta, przejrzeć wysokość podatków oraz zapłacić składki ZUS. A to wszystko w smartfonie, który masz zawsze ze sobą.

infakt aplikacja mobilna
Aplikacja mobilna inFakt

Plusy

  • sprawy księgowe oddelegowane profesjonalistom
  • księgowy odpowiada w Twoim imieniu przed wszystkimi urzędami
  • pełna odpowiedzialność za usługi księgowe spoczywa na księgowym
  • tańsze rozwiązanie niż tradycyjne biura księgowe
  • wszystko załatwisz przez komputer lub aplikację mobilną
  • księgowy inFakt odpowie mailowo i telefonicznie na wszystkie Twoje pytania
  • nie musisz być na bieżąco z ciągle zmieniającym się prawem
  • wysyłaniem JPK zajmuje się księgowy
  • śpisz spokojnie i nie martwisz się Urzędem Skarbowym
Zobacz też:  BIK - Biuro Informacji Kredytowej - nie daj się zaskoczyć!

Minusy

Mówiąc szczerze, nie widzę żadnych minusów. Jeśli korzystasz z inFakt i dostrzegasz wady tej usługi, koniecznie daj mi znać. Uzupełnię 🙂


Księgowość w inFakt

K! poleca inFakt

Jeśli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą lub zmienić obecne biuro księgowe, z całego serca polecam Ci inFakt. Księgowi pomogą Ci założyć firmę i dopełnią wszelkich formalności. Pozostaw sprawy finansowe profesjonalistom, a zaoszczędzony czas wykorzystaj na to, co robisz najlepiej – bycie przedsiębiorcą.

Jeśli chciałbyś spróbować inFakt, to skorzystaj, proszę, z poniższego linku. Otrzymasz 10% zniżki na pierwszą płatność i dodatkowo wesprzesz tworzenie tego bloga.

Usługi księgowe – inFakt

Podsumowanie

Co sądzisz o możliwości załatwiania wszystkiego przez Internet, bez osobistego kontaktu z księgowym? Napisz w komentarzu, z jakiej usługi Ty korzystasz i jakie jest Twoje zdanie. Jeśli ktoś z Twoich znajomych szuka biura księgowego, koniecznie podeślij mu link do tego artykułu.

Obrazek tytułowy: inFakt.pl


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły