Hello World! – Zaczynamy wielką przygodę!

Hello World!

Blog “K! poleca” powstał po to, aby dzielić się z innymi sprawdzonymi aplikacjami i usługami, które od dłuższego czasu stosuję w swoim życiu. Hello World!

Na początku mojej przygody chciałbym podzielić się z Tobą dwoma cytatami. Pierwszy często jest przypisywany B. Gatesowi (niekoniecznie słusznie):

I will always choose a lazy man to do a hard job because a lazy man will find an easy way to do it.

Będąc z natury leniwym człowiekiem, w swoim codziennym życiu szukam okazji do automatyzacji powtarzalnych czynności. Dzięki temu zyskuję dużo czasu na to, co jest dla mnie naprawdę ważne.

Uważam, że warto napracować się jednorazowo, aby przez kolejne miesiące i lata móc nie myśleć o danej rzeczy. I tak np. pojedyncze skonfigurowanie aplikacji mobilnej do parkowania pozwala uniknąć wielokrotnego szukania parkomatów.


Drugi cytat, bliski mojemu sercu (kiedyś usłyszany):

Nie po to studiowałem informatykę, żeby teraz z ludźmi rozmawiać…

Jest to oczywiście żart, jednak wyjątkowo dobrze pasuje do mojej koncepcji tego bloga. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Jesteśmy w stanie dużo rzeczy załatwić korzystając z aplikacji mobilnych, nie ruszając się z kanapy. Jest to zdecydowanie jeden z moich ulubionych skutków rozwoju technologii.

We wpisach na blogu chciałbym w większości dzielić się z Tobą takimi usługami, które zostały przeze mnie sprawdzone, przetestowane i które uważam za godne polecenia. Pod każdym artykułem będzie miejsce do wymiany opinii. Będzie mi bardzo miło, jeśli weźmiesz aktywny udział w dyskusjach. Może to właśnie Ty polecisz mi coś nowego, co zastosuję w swoim życiu i co następnie opiszę na blogu?


Zajrzyj koniecznie na stronę O blogu, gdzie znajdziesz genezę i historię powstania tego bloga. Zapraszam też do bezpośredniego Kontaktu.

Zobacz też:  Pierwsze pół roku bloga - podsumowanie

Polecam “K! poleca” i życzę Ci miłej lektury 🙂
Krzysztof Czuchra

PS: Nie mogłem zacząć inaczej niż zwrotem “Hello World!”. To pierwsze słowa, które programiści piszą ucząc się nowego języka*.

Obrazek tytułowy: Alex KnightUnsplash


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły