Google Maps – udostępnianie postępów podróży

Korzystasz z Google Maps? Chciałbyś udostępnić postępy w podróży osobie, do której zmierzasz? Z aplikacją mobilną Google Maps jest to możliwe!


Google Maps

Aplikacji mobilnej Google Maps nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji z mapą całego świata.

Osobiście najczęściej korzystam z niej podczas prowadzenia samochodu. Nie wyobrażam sobie już jazdy bez włączonej nawigacji. Jakiś czas temu przeglądając funkcje aplikacji, natrafiłem na ciekawy sposób informowania innych o postępach mojej podróży.

Aplikacja Google Maps
Aplikacja Google Maps

Udostępnianie postępów podróży

Perspektywa kierowcy

Aby włączyć dzielenie się swoją bieżącą lokalizacją należy w ustawieniach trasy wybrać opcję “Udostępniaj postępy w podróży”.

google maps udostepnianie postepow podrozy
Opcje trasy w Google Maps

Następnie wybieramy formę poinformowania docelowej osoby, wysyłamy wiadomość i gotowe! Możemy bezpiecznie i spokojnie jechać do celu. Całą resztę aplikacja zrobi za nas.

Perspektywa odbiorcy

Zobaczmy teraz, jak to wygląda z perspektywy osoby, która otrzymała od nas wysłaną wiadomość z aplikacji.

google maps zobacz biezaca lokalizacje
Zobacz lokalizację

Po wybraniu linku uruchamia się aplikacja, która pozwala odbiorcy w czasie rzeczywistym obserwować postępy podróży. Widoczny jest przybliżony czas przybycia na miejsce, poziom baterii i przede wszystkim aktualna lokalizacja.

Postępy podróży

Zalety

Udostępnianie lokalizacji osobie, do której zmierzamy (szczególnie oddalonej o kilkaset kilometrów), pozwala uniknąć zaskoczenia z powodu wcześniejszego przybycia.

Z perspektywy kierowcy miła jest także sytuacja, gdy dojeżdża się do punktu docelowego i zostaje się przywitanym na parkingu przez gospodarza (lub otwierana jest brama wjazdowa).

Wady

Podczas udostępnienia w czasie rzeczywistym aktualnej lokalizacji należy pamiętać, że aplikacja naprawdę pokazuje aktualną lokalizację.

Zobacz też:  Uber - statystyki przejazdów. Dodatek do Chrome

Przekonałem się o tym niedawno jadąc do mojej siostry. Zatrzymałem się w McDonald’s na szybką kawę. Zanim zdążyłem ją odebrać, moja siostra zadzwoniła z pytaniem, co robię w McDonald’s 😉

A więc należy pamiętać o udostępnionej lokalizacji i w razie potrzeby zatrzymać udostępnianie na parę minut.


K! poleca udostępnianie postępów podróży w aplikacji Google Maps

Osobiście korzystam z udostępniania postępów podróży praktycznie za każdym razem, gdy jadę odwiedzić kogoś bliskiego. Dzięki temu docelowa osoba dokładnie wie, kiedy się mnie spodziewać. Pozwala to zdecydowanie uniknąć niezręcznych niespodzianek.

Jestem ciekawy czy też korzystałeś już z tej funkcji aplikacji. Koniecznie podziel się w komentarzu swoimi wrażeniami.

Warto też oszczędzać czas i płacić za tankowanie przy dystrybutorze. Zapoznaj się w wolnej chwili z artykułem o Orlen Pay.

Zdjęcie tytułowe: Deepanker Verma, Pixabay


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły