DwuMIan – Studencka Konferencja Zastosowań Matematyki

Czy pamiętasz ze szkoły liczenie delty, twierdzenie sinusów lub cosinusów? Prawdopodobnie nie wykorzystujesz tego na co dzień. Możesz w końcu jednak znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie “po co mi w życiu matematyka?”. Z pomocą przychodzi trzecia edycja konferencji DwuMIan.


DwuMIan

DwuMIan jest konferencją organizowaną przez studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego – dwóch spośród najlepszych ośrodków matematycznych w Polsce.

Na konferencji wygłaszane są referaty osób zawodowo zajmujących się matematyką, a także studentów, chcących podzielić się swoją wiedzą. Nad merytoryczną stroną wydarzenia czuwa komisja programowa, złożona z wybitnych naukowców ze wspomnianych uczelni. W trakcie konferencji mają miejsce również ciekawe spotkania i warsztaty z przedstawicielami firm zaangażowanych w tworzenie DwuMIanu. Nie brakuje też różnych form nieformalnej integracji.

Rok temu, na drugiej edycji konferencji, pojawiło się około 250 uczestników ze wszystkich stron Polski. Partnerami byli Oracle (partner główny), PWC, CD PROJEKT, QUICKERSIM oraz Euros Energy. Galerię zdjęć z tej edycji znajdziesz tutaj.

W tym roku, w dniach 20-22 marca, na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się trzecia edycja Studenckiej Konferencji Zastosowań Matematyki DwuMIan. W imieniu organizatorów i swoim (jako uczestnika) serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z programem oraz do wzięcia udziału w tej wspaniałej inicjatywie.


Sesje tematyczne

Na konferencji DwuMIan dostępne są co roku dwie, równoległe sesje tematyczne. Obie równie ciekawe i w obu na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Możesz oczywiście wziąć udział w wykładach i warsztatach z obu sesji na zmianę, w zależności od Twoich zainteresowań.

Zastosowania matematyki w naukach technicznych i przyrodniczych

W pierwszym bloku tematycznym znajdziesz referaty związane z praktycznym zastosowaniem matematyki w naukach technicznych i przyrodniczych, wzbogacone oczywiście elegancką matematyczną teorią.

Statystyka i Inżynieria Danych

Biorąc pod uwagę funkcjonowanie dzisiejszego świata, w którym informacja ma coraz większe znaczenie, druga ścieżka tematyczna „Statystyka i Inżynieria Danych”, wydaje się być nie mniej ciekawa. Dzięki wykładom nawiązującym do teorii statystyki i probabilistyki, dowiesz się więcej o analizie danych i związanych z nią problemach, a także o matematycznym “przewidywaniu przyszłości”.

Moja przygoda z konferencją DwuMIan

W 2019 roku zostałem zaproszony do zorganizowania imprezy integracyjnej. Po pierwszym dniu konferencji, w piątek wieczorem, spotkaliśmy się w zaprzyjaźnionym Localu na Mokotowie. Frekwencja wśród uczestników dopisała (pojawiło się ponad 100 osób), a przybyli mieli możliwość poznania siebie nawzajem w mniej formalnych okolicznościach.

dwumian integracja
DwuMIan 2019 – Local na Mokotowie

Również w tym roku, podczas trzeciej edycji konferencji, zostałem zaproszony do współpracy przy organizacji spotkania integracyjnego. Już 20 marca 2020 r. (piątek) będziemy bawić się w Klubokawiarni Medyka (Oczki 1A). Na uczestników czekał masa atrakcji, gry integracyjne oraz zabawa do wczesnych godzin porannych. Oczywiście impreza będzie spokojna i kulturalna, gdyż w sobotę od samego rana kolejny, drugi dzień konferencji.


Oferta partnerska

Jeśli pracujesz w firmie, która byłaby zainteresowana wsparciem tej interesującej konferencji matematycznej, zapoznaj się koniecznie z ofertą partnerską.

Do wyboru są dwie opcje (obie negocjowalne) – Partner Główny oraz Partner. Oba pakiety zawierają między innymi możliwość przeprowadzenia wykładu plenarnego i warsztatów. Jest to idealna okazja do zaprezentowania działalności firmy, ofert pracy oraz umocnienie wizerunku, jako sprzyjającej studenckim inicjatywom.

Zapisy na DwuMIan

Niestety, w życiu dobre rzeczy (prawie) nigdy nie są za darmo. Jednak wstęp na DwuMIan kosztuje tylko 40 zł. W tej cenie zawierają się materiały konferencyjne, gadżety, dwa obiady, przerwy kawowe oraz integracje wieczorne. No i oczywiście wszystkie panele i warsztaty.

Zapisy na trzecią edycję konferencji matematycznej “DwuMIan”


K! poleca DwuMIan

Rok temu z wielkim zaciekawieniem wziąłem udział w tej konferencji po raz pierwszy. Największe wrażenie zrobił na mnie wykład firmy CD PROJEKT. Podczas niego dowiedziałem się na czym polega tworzenie wirtualnych światów na potrzeby gier typu open-world na przykładzie Wiedźmina i Cyberpunk’a.

A jak będzie w tym roku? Z pewnością czeka na nas mnóstwo niesamowitych doświadczeń. Więc nie czekaj i już teraz zapisz się na trzecią edycję Studenckiej Konferencji Zastosowań Matematyki “DwuMIan”.

Szczegóły konferencji znajdziesz na oficjalnej stronie. Do zobaczenia!

Obrazek tytułowy: dwumian.mini.pw.edu.pl


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły