Daj Włos! fundacji Rak’n’Roll i zrób komuś dzień dobry!

Niedawno moja dziewczyna postanowiła oddać swoje piękne, długie włosy fundacji Rak’n’Roll w programie Daj Włos! i tym samym zainspirowała mnie do napisania tego artykułu. Może teraz ten wpis zainspiruje Ciebie? Przecież warto pomagać! Wbrew pozorom nie jest to akcja skierowana wyłącznie do kobiet 😉


Fundacja Rak’n’Roll

Fundacja Rak’n’Roll działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Powstała w 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która bazując na swoich doświadczeniach, postanowiła pomagać i wspierać inne chore osoby.

Celem fundacji jest przełamywanie tabu w rozmowach o raku oraz angażowanie chorych w przeróżne inicjatywy. Jednym z ciekawych przykładów jest Rak’n’Rolling, który propaguje aktywność fizyczną jako motywację do walki z rakiem. Pokazuje, że ta choroba to nie jest koniec świata i zmagając się z nią nadal można spełniać największe marzenia.

O innych wspaniałych projektach i programach przeczytasz na stronie fundacji. Walka z rakiem nie jest ani prosta ani przyjemna i wymaga mnóstwo siły i samozaparcia. Wierzę jednak, że warto walczyć i się nie poddawać. Nagrodą jest przecież życie!


Daj Włos!

Wiele osób w trakcie i po chemioterapii chciałoby nosić perukę. Niestety nie zawsze są one refundowane przez NFZ w całości, a cena tych przygotowanych z naturalnych włosów jest bardzo wysoka. Nie każdy chory może sobie na nią pozwolić.

Z pomocą przychodzi fundacja Rock’n’Roll, która uruchomiła akcję “Daj Włos!”. Umożliwia ona chętnym osobom przekazanie swoich włosów (minimum 25 cm) na peruki dla chorych na raka. Dzięki temu mają oni zdecydowanie więcej sił podczas swojego powrotu do zdrowia!

Jeśli masz ochotę wesprzeć tę szlachetną inicjatywę, zapoznaj się koniecznie ze szczegółami na oficjalnej stronie. Znajdziesz tam instrukcję ścinania włosów, listę najczęstszych pytań oraz współpracujące salony fryzjerskie.

K! poleca Daj Włos!

Inspiracją do powstania tego artykułu była moja dziewczyna Oliwia, która od samego początku wspiera moją blogową przygodę. To ona sprawdza przed publikacją każdy artykuł. Dzięki temu teksty są lekkie i (mam nadzieję) zrozumiałe dla czytelników.

Pod koniec stycznia postanowiła pozbyć się swoich pięknych, długich włosów (ponad 30 cm!) i oddać je na fundację Rak’n’Roll. Wiem, że była to dla niej ciężka decyzja, więc tym bardziej jestem z niej dumny!

Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli.

daj włos
Daj Włos!
daj włos podziękowanie
Podziękowanie od fundacji Rak’n’Roll

Podsumowanie

Akcja “Daj Włos!” jest bardzo popularna w Polsce. W 2018 roku aż 414 kobiet otrzymało bezpłatne peruki z włosów naturalnych. Na każdą z nich przypada co najmniej pięciu darczyńców. Wierzę, że dzięki temu krótkiemu artykułowi uda się zainspirować kolejne osoby (zarówno kobiety jak i mężczyzn) i ta liczba w kolejnych latach będzie tylko rosła.

Pamiętaj, że karma wraca! 🙂

Niedługo rozpoczyna się okres składania rocznych rozliczeń podatkowych. Możesz także wesprzeć fundację Rak’n’Roll, przekazując 1% podatku. Wystarczy, że wpiszesz w PIT KRS 0000 338 803.

Obrazek tytułowy: Rak’n’Roll


Podobał Ci się ten artykuł?
Zapisz się, aby otrzymać arkusze finansowe i powiadomienia o nowych wpisach.Najnowsze artykuły